Osoby, które chcą nauczyć się właściwie jeździć samochodem powinny głównie zwrócić uwagę na to w jaki metodę trzymają kierownice. Każda szkoła jazdy Wrocław zwraca uwagę na to, by na początku nauczyć się poprawnie trzymać kierownicę. Kiedy na nawierzchni jest mokro, bo np padał deszcz albo gdy droga, po której jedziemy autem jest śliska, należy jechać bardzo ostrożnie, nie wykonując przenigdy gwałtownych ruchów kierownicą.

W każdej szkole nauki jazdy instruktor będzie starał się pomóc nam sobie wyobrazić, że samochód jeździ jednakowo jak rower jeżeli chodzi o ruch kół. Czyli tylne koła za każdym razem jadą prosto, niezależnie od tego jak będziemy kręcić kołami przednimi. Przednie koła jednakże nadają samochodowi kierunek jazdy.

Właściwie każdy nowicjusz kierowca powinien w każdym momencie trzymać na kierownicy obie ręce. Całkiem prawdopodobne, że nie wygląda to zbyt męsko w opinii mężczyzn, ale badania pokazują, że trzymanie jednej ręki na kierownicy sprzyja powstawaniu wypadków.

Inna fundamentalna sprawa podczas nauki jazdy autem to bez wątpienia zmienianie sobie biegów w samochodzie. Opanowanie wykorzystywaniae skrzyni biegów to połowa sukcesu w procesie, jakim jest nauka jazdy Wrocław. Osoby, które posiadają samochody z automatyczną skrzynia biegów oczywiście nie muza się niczym martwić, bo nawet o ile w trakcie kursu było im bardzo trudno podróżować samochodem ze skrzynią biegów manualną, to w późniejszym czasie, gdy będą już miały prawo jazdy Wrocław, nie będą musiały się już niczym martwic, szczególnie jeżeli już będą miały samochód, w którym jest realnie dobra i nie wariująca skrzynia biegów.

Zobacz: nauka jazdy Wrocław.